Szukaj na tym blogu

13 maja 2013

Lira w Toruniu: zajęcia nr 8.

Zajęcia programu "Lira" zbliżają się do końca. Psy opanowały już materiał, więc Wolontariusze skupiają się na szlifowaniu komend przed czekającym ich egzaminem. W niedzielę mogli się przekonać jak będzie on wyglądał.


Egzamin składa się z prezentowania komend ułożonych w takiej samej dla wszystkich zdających kolejności. Ważna jest precyzja wykonywania ćwiczeń, a za każde odstępstwo od wzoru "idealnego wykonania" przyznawane są punkty karne. Jednocześnie staramy się nie wprowadzać niepotrzebnego stresu, bo tym, co liczy się najbardziej jest dobre samopoczucie psów i frajda ze współpracy z człowiekiem. Egzamin to nie zawody. 

Cieszymy się widząc postępy psów, ich radość połączoną z ekscytacją, gdy podchodzimy do kojca, aby zabrać je na ćwiczenia. Serce rośnie na ten widok. Jednocześnie martwimy się, czy znajdą dom i czy owoce pracy Wolontariuszy zostaną docenione. Do tej pory poszczęściło się Strzałce i Orwellowi. Mia, Harper, Kola, Dukat i Alvares, wciąż czekają na nowych właścicieli. 

W najbliższy weekend zapraszamy na Piknik Przyjaciół Schroniska, który odbędzie się na Barbarce. Będziecie mieli okazję zobaczyć jak psy z programu "Lira" ćwiczą z Wolontariuszami, przyjrzycie się bliżej naszym abiturientom, zapytacie o ich usposobienie i zakochacie się od pierwszego wejrzenia. Zapraszamy wszystkich w niedzielę 19 maja od 14.00 do 17.00. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz